Nasz cel:

Fundacja ma na celu opracowanie, skatalogowanie i udostępnienie spuścizny po ks. prof. W. Myszorze. Ten cenny zbiór, liczący ok. 4 tysięcy tomów, jeden z nielicznych tego typu w Polsce, obejmuje publikacje z zakresu gnozy, manicheizmu, hermetyzmu i doktryn pokrewnych. Jak w każdej bibliotece, a tym przypadku w szczególności, zbiór potrzebuje wykwalifikowanych osób, znających poza językiem polskim przynajmniej jeden z obcych języków: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, łacina, grecki lub koptyjski.

Jeśli interesuję Cię historia Kościoła starożytnego, jeśli masz trochę wolnego czasu, jeśli szukasz miejsca do zaliczenia praktyk, skontaktuj się nami. Na pewno znajdzie się dla Ciebie miejsce w gronie wolontariuszy.

Kwalifikacje:

Znajomość obsługi komputera i umiejętność wprowadzania danych do katalogu elektronicznego. Większość prac jest wykonywana na miejscu, ale jest możliwość również pracy przy komputerze w domu. Mile widziani są studenci z historii, bibliotekoznawstwa, informatyki, wiele zadań nie wymaga jednak aż takich kwalifikacji. Prowadzimy szkolenia wprowadzania danych do katalogu.

Potrzebujemy osoby:

Władające językami obcymi: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, łacina, grecki lub koptyjski
Do pracy przy opracowywaniu, katalogowaniu książek i nadbitek.
Do pracy przy opracowywaniu, układaniu i paginowaniu kolekcji archiwalnej.