Rodzina drogą Boga do świata, red. ks. Teodor Suchoń, Ćwiklice 2023

Jubileuszowa publikacja pt. Rodzina drogą Boga do świata” ukazuje niektóre prawdy dotyczące istoty Domowego Kościoła, jego struktury organizacyjne i formacyjne, nade wszystko zapisuje świadectwa z życia wielu członków, aby ktoś kto je przeczyta – zapragnął iść także  tą drogą. Aktywność Domowego Kościoła w archidiecezji katowickiej wyjęta z Kronik  Domowego Kościoła i zapisana w publikacji w liczbach i na fotografiach przenosi nas w przeszłość przypominając wydarzenia i twarze wielu ludzi Domowego Kościoła, którzy osiągnęli już Cel.

Świętując Jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła możemy z nadzieją popatrzeć w przyszłość Kościoła i Narodu choć problemy widziane przez sługę Bożego Franciszka Blachnickiego w tamtym czasie w swojej ostrości się pogłębiły.

Może i dziś mówi nam to, co przed laty powiedział ks. Franciszek Blachnicki: „Realizując swoje powołanie na drodze programu Domowego Kościoła zasilajcie szeregi świętych małżeństw i rodzin żyjących na przestrzeni wieków oraz w trudnej współczesności, w której toczy się batalia o  kształt człowieczeństwa, rodziny i jej moralność, o nowe oblicze świata. Wy to wszystko przeżywacie i wygrywacie w zaciszu swoich domów, w rzeczywistości sakramentu małżeństwa, którego nie można zniszczyć z zewnątrz, jeśli będziecie wierni owemu „tak" wypowiedzianemu przed Chrystusem, w klimacie modlitwy i pozostałych zobowiązań małżeńskich. To wy, ciągle wy, budujecie Kościół domowy oraz podtrzymujecie „cywilizację miłości".